1)      مشتری متعهد می‌شود در استفاده از سرویس‌های ارائه شده، قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید.بدیهی است کلیه مسئولیت‌های ناشی از استفاده‌های غیرمجاز برعهده سرویس‌گیرنده خواهد بود.در تمامی سرویس های ارائه شده اعم از سرویس ابری و انواع سرور، راه اندازی سرویس های زیر مجاز نمی باشد و حق تعلیق و حذف این سرویس ها برای چکاوک محفوظ می باشد:

a.          خدمات کاهش پینگ

b.         خدمات چت (IRC ,Chat & bot)

c.          سرور های تیم اسپیک (TeamSpeak)

d.         هرگونه خدمات نرم افزاری که منجر به اخلال در نظام پولی و بانکی شود

e.         راه اندازی وب سایت ها و پورتال ها مقایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران

f.           سرویس هایی که به دستور مراجع قضایی یا ضابط قضایی حق فعالیت از آنها منع شده باشد

g.      استفاده از سرور جهت راه‌اندازی سرویس‌های mining، استخراج ارز دیجیتال و موارد مشابه غیرمجاز

h.      هرگونه خدمات که منجر به دورزدن فیلترینگ یا بایپس Landing Rule های جمهوری اسلامی ایران گردد

 

2)     - مشتری متعهد می‌گردد که از سرویس‌های مورد اجاره برای انتشار و تکثیر، فروش و پخش غیرقانونی نرم‌افزار، موسیقی، نوشته، فیلم، سریال، گزارش و هرگونه فایل متعلق به شخص یا شرکت ایرانی و خارجی، بدون اجازه آن‌ها استفاده ننماید و تمامی قوانین کپی‌رایت بین‌المللی اشاره شده در قوانین سازمان تجارت جهانی WTO و تمامی قوانین حق مالکیت معنوی در قوانین سازمان ثبت مالکیت های فکری و صنعتی ایران را رعایت نماید. در صورت اعتراض شخص یا شرکت دارای حقوق و نداشتن مدارک کافی توسط سرویس‌ گیرنده، چکاوک قادر خواهد بود بنا به درخواست فرد یا شرکت دارای حقوق، اقدام به حذف محتویات مورد دعوی از روی سرور اجاره شده و یا قطع دسترسی سرویس نماید که با توجه به اهمیت مسئله می تواند منجر به پایان سرویس دهی بدون بازپرداخت مدت باقی مانده گردد. همچنین سرویس گیرنده متعهد می گردد از هیچ یک از نرم افزارهای P2P مانند torrent ، emule و ... جهت دانلود و آپلود فایل های ناقض قوانین copyright و ناقض قوانین جمهوری اسلامی ایران استفاده نکند و در غیر این صورت ممکن است بنا به شرایط چکاوک سرور مربوطه را مسدود نماید، در چنین شرایطی هیچ وجهی بازگردانده نخواهد شد.

3)     مشتری  موظف است، از نام و نام خانوادگی حقیقی (با حروف فارسی) و تلفن به نام خودش و آدرس کامل و دقیق و کارت بانکی متعلق به خود در هنگام ثبت نام استفاده نماید و همچنین انتقال و تفویض حقوق و تعهدات خود به شخص، یا اشخاص حقیقی و حقوقی بدون اخذ موافقت رسمی شرکت چکاوک مجاز نبوده و عدم اجرای تعهدات مندرج در قوانین خرید، حق تعلیق و یا لغو قرارداد را برای مرکز داده چکاوک، محفوظ می دارد.

4)     مشتری متعهد می‌شود که از سرویس‌های خود برای نفوذ، اختلال، خراب‌کاری و به دست آوردن غیرقانونی اطلاعات در شبکه اینترنت به هیچ نحوی استفاده نکند و هیچ‌گونه نرم‌افزار کنترل و بازدید از شبکه (Network Monitoring and Surfing Tool) را بدون تایید قبلی از چکاوک بر روی سرور‌های خود نصب نکند.

5)     مشتری مسئول تمامی اطلاعات مبادله شده در IP های تخصیص ‌یافته و اطلاعات موجود بر سرور(های) مورد اجاره بوده و چکاوک هیچ‌گونه مسئولیتی در این رابطه نخواهد داشت.

6)      مشتری متعهد می‌گردد اقدام به ارسال Spam ننماید، هیچ‌کدام از سایت‌ها و سرویس‌های خود و مشتریان را به‌وسیله‌ Spam (نامه‌های ناخواسته) تبلیغ ننماید و امکان ارسال Spam را برای شخص ثالث فراهم نیاورد.

7)     اگر IP سرویس مورد استفاده سرویس گیرنده به هر دلیل طبق تشخیص شرکت زیرساخت و یا سروکو های داخل کشور مسدود گردد، مسئولیت مستقیم آن برعهده کاربر می باشد و چکاوک تعهدی مبنی بر تغییر IP یا بازگشت هزینه ندارد.

8)     سرویس گیرنده متعهد می گردد، سرویس های Proxy و یا VPN ای که نیاز به login برای دسترسی به آنها نیست (در اصطلاح Anonymous Proxy) را بر روی سرورهای خود نصب نکند. استفاده از این نوع سرویس ها به صورتی که نیاز به authentication داشته باشند بلا مانع می باشد.

9)     حداکثر مصرف برق در سرورهای Bare metal یک آمپر می‌باشد، در صورت استفاده بیش از این میزان، چکاوک مجاز به قطع سرویس بوده و مسئولیت آن بر عهده مشتری می‌باشد.

10)  از دست رفتن داده ها به هر دلیلی که باشد، هیچ مسئولیتی متوجه چکاوک نخواهد بود.

11)  بعد از عقد قرارداد و یا واریز هزینه، قرارداد قابلیت لغو ندارد مگر در مواردی که اختلالات جدی در ارائه سرویس پیش آمده باشد.

12)  سرویس گیرنده در انتخاب سرویس می بایست متناسب با نیاز خود اقدام نماید و در مورد سرویس های ابری، چکاوک قادر خواهد بود جهت جلوگیری از مزاحمت ها و آسیب های احتمالی برای دیگر کاربران ،از ادامه خدمات رسانی به کاربران پرمصرف خودداری نماید.

13)  در صورت تغییر در نرخ ارز ( بازار آزاد ) ، حق تغییر در قیمت انواع سرویس ها، در میانه دوره برای چکاوک محفوظ می باشد.

14)  میزان پایداری ( uptime ) تضمین شده شبکه و سخت افزار کلیه خدمات ارائه شده در ماه، 99% می باشد هر چند پایداری عمومی شبکه و سخت افزار سرویس ها بسیار بیشتر و نزدیک به ۱۰۰% در ماه می باشد. همچنین در صورت ناپایداری در سخت افزار و شبکه سرویس ها، به مدت دو برابر زمان down time ، به دوره ماهیانه سرویس افزوده می گردد. لازم به توضیح است که سرویس گیرنده موظف به پیش بینی وضعیت اضطراری و بکارگیری راهکار های ممکن متناسب با نیاز خود می باشد و چکاوک در هیچ حالتی در خصوص خسارات و مشکلات احتمالی ناشی از عدم دسترسی به سرویس دارای مسئولیت نبوده و تنها موظف به رفع مشکل در سریعترین زمان ممکن خواهد بود.

15)  میزبانی سرویس هایی که با حملات ddos روبرو هستند بر روی پهنای باند اینترنت میسر نمی باشد و سرویس گیرنده موظف به استفاده از شبکه اینترانت برای سرویس خود می باشد. کلیه هزینه ها و خسارات ناشی از حملات dos ( اعم از اقدام به حمله و یا دریافت حمله ) شامل هزینه های ترافیک مصرفی و هزینه های نیروی انسانی درگیر در مسئله بر عهده سرویس گیرنده می باشد. لازم به توضیح است که در صورت نیاز با تشخیص چکاوک و پس از وقوع چنین حملاتی سرویس مسدود می گردد و سرویس گیرنده دیگر امکان استفاده از سرویس را دارا نخواهد بود.

16)  پینگ تایم شبکه ایران از نقاط مختلف کشور در حدود ۱۰ الی ۱۰۰ میلی ثانیه می باشد و پینگ تایم شبکه سرویس های مستقر در خارج از ایران در حدود ۹۰ الی 4۵۰ میلی ثانیه می باشد که با توجه ظرفیت های زیرساختی شبکه داخل کشور ممکن است پینگ تایم در مواقعی به بیش از این مقادیر افزایش یابد. در این صورت چکاوک نسبت به بررسی مسئله با توجه به مستندات ارائه شده از سوی سرویس گیرنده اقدام می نماید. لازم به توضیح است که رفع مشکلات موجود در شبکه سروکو های مختلف خارج از اختیارات چکاوک بوده و سرویس گیرنده می بایست شخصا به پیگیری و رفع آنها اقدام نماید.

17)  کلیه سرویس های ارائه شده بصورت پیش فرض مدیریت نشده بوده و خدمات پشتیبانی تنها محدود به شبکه و یا سخت افزار سرویس ها می باشد، همچنین خدمات مدیریت سرور محدود به نرم افزارهای کلی میزبانی مانند وب سرور و موارد مشابه می باشد. همچنین حق پذیرش و یا رد خدمات مدیریت سرور برای چکاوک محفوظ می باشد.

18)  سرویس ها در دو حالت ماهیانه و سالیانه قابل ارائه می باشند. ارائه خدمات بصورت ماهیانه یا سالیانه پس از دریافت کامل هزینه دوره انجام می پذیرد و تمدید هر دوره اعم از ماهیانه و سالیانه تنها پس از پرداخت هزینه سرویس پیش از سررسید دوره بعدی میسر خواهد بود. با سر رسید موعد پرداخت، دسترسی سرویس گیرنده به سرویس مسدود شده و خدمات دهی متوقف می گردد و عدم پرداخت، تا یک روز پس از سررسید در سرورهای اختصاصی و تا ۵ روز در خدمات ابری ؛ به معنای عدم تمایل به تمدید سرویس تلقی شده و اقدامات جهت حذف سرویس مذکور انجام می پذیرد. بدیهی است پس از حذف سرویس امکان بازگرداندن اطلاعات میسر نبوده و چکاوک در این رابطه دارای مسئولیت نخواهد بود. چنانچه سرویس گیرنده پس از چند روز مسدود ماندن سرویس نسبت به پرداخت فاکتور دوره اقدام نماید، مدت استفاده مطابق دوره های قبلی محاسبه گردیده و تعداد روزی که سرویس گیرنده بدلیل عدم پرداخت امکان دسترسی به سرویس را نداشته است به مدت دوره اضافه نخواهد گردید.

   19 )  کلیه خدمات پشتیبانی تنها از طریق سیستم تیکتینگ موجود در سایت چکاوک قابل ارائه می باشد و استفاده از این خدمات از سوی سرویس گیرنده مستلزم رعایت مفاد موجود در راهنمای سیستم پشتیبانی می باشد. همچنین سرویس‌ گیرنده متعهد می‌شود برای هر ساعت هزینه پشتیبانی فنی که خارج از تعهدات چکاوک باشد، مانند اشکال‌یابی نرم‌افزاری، کمک در جهت نصب نرم‌افزار، حل مشکلات ویروسی و امنیتی، مبلغ صورت ‌حساب دریافتی را قبل از انجام خدمات پشتیبانی پرداخت نماید.

    20) کلیه سرویس های عمومی چکاوک تا ۳۰۰ سشن همزمان را پشتیبانی می کند و در صورتی که نیاز مشتریان محترم بیش از این تعداد باشد می بایست از سرویس دیتای اختصاصی استفاده نمایند